Türkiye Satranç Elo Sıralaması (Genel)

#SporcuElo↓Doğ.↕
1
GMYagiz Kaan Erdogmus2731 +152011
2
GMEdiz Gurel2642 +62008
3
GMDragan Solak2590 1980
4
GMIsik Can2560 -92005
5
GMMustafa Yilmaz2553 1992
6
GMVahap Sanal2544 1998
7+1
GMMuhammed Batuhan Dastan2533 1997
8-1
GMEmre Can2528 -61990
9+5
IMAtilla Kuru2514 +202011
10-1
GMCemil Can Ali Marandi2511 1998

Türkiye Satranç Elo Sıralaması (Kadın)

#SporcuElo↓Doğ.↕
1
IMEkaterina Atalik2350 -41982
2
WGMKubra Ozturk Orenli2230 1991
3+1
WIMGulenay Aydin2217 +42006
4-1
WIMSila Caglar2215 +12004
5
WFMCeren Tirpan2167 +42008
6
WFMElif Zeren Yildiz2146 2008
7
WFMHatice Asli Mustu2111 2007
8+1
WFMBeren Kalyoncu2053 +192011
9+1
WCMArya Aydogan2033 2011
10-2
WIMHayale Isgenderova2033 -21988

Türkiye Satranç Elo Sıralaması (Emektarlar)

#SporcuElo↓Doğ.↕
1GMDragan Solak25901980
2GMKivanc Haznedaroglu23531981
3IMEkaterina Atalik23501982
4GMAziz Mert Erdogdu23481979
5IMCemil Gulbas23091980
6IMSelim Citak23031985
7IMUmut Atakisi22961981
8CMEmre Demircioglu22171979
9CMErvin Ozkan22081982
10Gani Eren Akca22061986

Son Bir Yılda En Çok Elo Kazananlar

#SporcuElo↕Artış↓Doğ.↕
1Alp Emre Erol2170+4372016
2Hakan Yasar1892+3752013
3Eren Ayaz2067+3742010
4Ismail Mert Odabas1932+3722015
5Lena Doygun1899+3682015
6Ertugrul Demirbag2008+3612013
7Yagiz Mete Dagli1765+3602016
8FMCan Yardimci2334+3542011
9Hakan Kamburoglu1990+3532014
10Abdullah Emir Karafil1928+3442014

Türkiye'deki Ünvanlı Aktif Satranç Sporcu Sayıları

GM
15
WGM
1
IM
30
WIM
3
FM
92
WFM
16
CM
86
WCM
24
Toplam
267

Ünvanlı Sporcu Sayısı Aylık Değişimi

Son Bir Yılda Ünvan Kazananlar

#SporcuAy↓Ünvan↕Elo↕Güncel Elo↕Doğ.↕
1Emir Saygin DalEkim 2026CM22402240 2013
2Ismail Berk CanliEkim 2026CM22312231 2009
3Kaan KanliEkim 2026CM22212221 1993
4Umut UcolukEkim 2026CM22062206 2010
5Ege CobanEkim 2026CM21782178 2011
6Yigit Efe OnerEkim 2026CM21612161 2014
7Bulent GunerEkim 2026CM18881888 1965
8Can YardimciEkim 2026FM23342334 2011
9Ruzgar OdabasiEkim 2026FM23312331 2013
10Ata KolatEkim 2026FM23262326 2010

Türkiye Satranç Sporcu Sayısı Grafiği

+192 bir yılda

Elo Dağılım Histogramı

Doğum Yılına Göre Sporcu Dağılımı

Toplam Sporcu
3.672
En Kalabalık Nesil
2010
En Genç Nesil
2019
En Yaşlı Nesil
1942